Świeczniki - jak z ich pomocą nadać wnętrzom charakteru?

Płonąca świecaRozkosznie migający ogień w kominku czy też delikatne światło świec, każdemu kojarzą się z ciepłem i romantyczną atmosferą. To, co kiedyś było głównym źródłem światła, dziś stało się elementem dekoracyjnym. I to takim, który wcale nie jest obowiązkowy. Jednak są powody, dla których warto mieć w domu gustowne świeczniki. Przekonaj się, ile możesz zyskać, jeśli się na nie zdecydujesz.

Świeczniki - małe dzieła sztuki

Współczesne świeczniki mogą przybierać różnorodną formę. Nie brakuje klasycznych kształtów, które z powodzeniem wtopią się w każde wnętrze. Są jednak i takie, które zaskakują swoimi kształtami, sprawiając, że można je pomylić z dziełami sztuki. Nic zresztą nie stoi na przeszkodzie, byś w ten sposób potraktował te niepozorne dodatki dekoracyjne. Kluczową rolą świeczników jest bowiem wypełnienie przestrzeni w interesujący sposób. Do tego samego służą obrazy i rzeźby, które często pojawiają się w eleganckich domach. Gdy chcesz dodać swoim wnętrzom szyku, zdecyduj się na niebanalne świeczniki. Takie dostępne są w sklepie Kler, który słynie z gustownego asortymentu.

Zmień wystrój wnętrz małym nakładem pracy, dobierając nowe świeczniki

Dekoracje w Twoim domu nie tylko ożywiają wnętrze. Są także sposobem, dość tanim, na zmianę wystroju. Jeśli znudzi Ci się przebywanie w otoczeniu tych samych sprzętów, takie drobiazgi jak świeczniki mogą odmienić cały pokój. Współczesne dodatki wykonane są ze szkła, drewna i metalu, prezentując się przy tym niezwykle stylowo. Proste formy przyciągają wzrok, a przy tym urzekają swoimi kształtami. Ponieważ dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, możesz dobierać je do swoich aktualnych upodobań. A gdy znów Ci się odwidzi, ponownie wymienisz je na inne.

Warto od czasu do czasu schować jedne świeczniki i wyjąć inne, by za jakiś czas na nowo polubić zapomniane kształty. Wybierając klasyczne produkty, wykonane koniecznie z dobrej jakości materiałów, możesz tak robić przez lata, a one wciąż będą wyglądać jak w dniu zakupu.

Świeczniki są wsparciem w razie awarii

Nie da się ukryć, że współczesne świeczniki to doskonałe elementy dekoracyjne. Nie można jednak zapominać o ich podstawowej funkcji. W razie awarii prądu będą one niezastąpione. Jeśli chcesz uniknąć paniki w sytuacji kryzysowej, miej je rozstawione w kilku kluczowych miejscach. Oczywiście nie zapominaj o dopasowaniu do nich świec. Gdy zabraknie prądu, łatwo rozświetlisz mrok. Im więcej tego rodzaju źródeł światła, tym Tobie i Twoim najbliższym będzie bardziej komfortowo.

Stwórz romantyczną atmosferę za pomocą świec

Świecznik

Świeczników, które pełnią funkcję dekoracyjną, warto od czasu do czasu użyć. Nie jest to wcale takie oczywiste, wiele osób bowiem zapomina o tym drobiazgu. Zapalając świece, które wcześniej dopasujesz do każdego z nich, stworzysz we wnętrzach przyjemną atmosferę. Migoczące światło wprawi Cię w romantyczny nastrój. Po ciężkim dniu warto zapewnić sobie takie odprężenie. Świeczniki sprawdzą się zarówno w salonie, sypialni, jak i w łazience. Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa, bo w razie pożaru czas pryśnie.

Wybierając świeczniki do swoich wnętrz, możesz zdecydować się na różne formy. W modzie są teraz te większych rozmiarów, które stawia się bezpośrednio na ziemi. Łącząc je z mniejszymi, które warto usytuować na półkach czy stole, stworzysz wyjątkową kompozycję. Taką, która zachwyca w ciągu dnia oraz nocą.

Komentarze