TOP3 pomysły na aranżację ścian w salonie

Aranżacja salonu gościnnegoSalon to miejsce relaksu, przyjmowania gości, a także spędzania wspólnego, rodzinnego czasu. Powinien być on zatem wyposażony wygodnie i atrakcyjnie dla oka, aby zachęcał do przebywania w nim. Jak zaaranżować ściany w salonie, aby prezentował się on oryginalnie i posiadał wyjątkowy klimat?

Ściana ze zdjęciami

Zdjęcia przywołują wspomnienia i wywołują dobre emocje. Wywoływanie zdjęć stało się w dobie elektroniki trochę mniej popularne, jednak jest wciąż wspaniałym pomysłem na utrwalanie ważnych momentów i pięknych chwil w gronie rodziny i znajomych.

Wspaniałym pomysłem na dekorację ściany salonu jest ozdobienie jej zdjęciami. Można to zrobić na kilka sposobów:

  • zamieścić zdjęcia w ciekawych ramkach
  • pomalować ścianę magnetyczną farbą i przypiąć zdjęcia magnesami
  • rozwiesić zdjęcia za pomocą klamerek na sznurku rozpiętym na ścianie

Powyższe rozwiązania są modne i atrakcyjne dla oka. Ramki na zdjęcia to wybór ponadczasowy i stwarzający sporo możliwości, ponieważ dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i kształtach. Zastosowanie farby magnetycznej jest nowoczesne i oryginalne, jednak nie zawsze pozwoli na użycie cięższych, ceramicznych magnesów. Zawieszenie sznurka ze zdjęciami będzie się dobrze prezentowało w salonach w stylu boho i rustykalnym.

Salon w stylu boho

Boho to obecnie popularny styl spotykany w wielu salonach. Nic dziwnego, że jest często wybierany. Wnętrze w tym stylu jest jasne, spokojne i wprowadza pozytywny nastrój.

Na ścianie w stylu boho może zawisnąć ręcznie robiona makrama, stworzone ze sznurków i różnego typu tekstyliów proporczyki, liczne światełka i drewniane ozdoby. Pasować będą również ramki do zdjęć, plakatów i ilustracji, zwłaszcza drewniane, ozdobione jutą lub trawą morską.

Kolory ścian powinny być jasne, warto wybrać biel, beż lub jasny odcień brudnego różu. Dodatkowym elementem podkreślającym taką aranżację mogą być suche bukiety kwiatów przymocowane do ściany.

Stylowy salon - odpoczynek

Nowoczesny salon

W nowoczesnym salonie kolory ścian mogą być wyraziste, kontrastowe. Gościć mogą na nich zarówno abstrakcyjne obrazy, zdjęcia, jak i duże lustra. Salony w stylu nowoczesnym często urządzane są w stylu minimalistycznym, dlatego aranżacja ścian w takich miejscach nie należy do czasochłonnych. Przede wszystkim trzeba postawić na wybór koloru farby, który zaakcentuje klimat salonu i podkreśli jego cechy. Może to być soczysta czerwień, zieleń lub czerń i biel.

Ramki na zdjęcia - ponadczasowy element wystroju każdego salonu

Wybór ramek na zdjęcia jako ozdób salonu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które sprawi, że wnętrze będzie wyglądało przytulnie. Pozwalają one na zamieszczenie na ścianie ulubionych zdjęć, plakatów, reprodukcji obrazów ulubionych artystów. Idealnym miejscem z bogatą ofertą aranżacji i wizualizacji ramek i innych elementów jest sklep Decorantes.pl.

Zdecydowaną zaletą ramek jest możliwość dostosowania ich wielkości, koloru i formy do swoich potrzeb. Mogą być wykonane z drewna, tworzywa lub szkła. Na rynku dostępne są ramki bogato zdobione, jak i minimalistyczne. Dlatego zdecydowanie się na ten rodzaj dekoracji pozwala na dużą dowolność w aranżacji ścian salonu.

Komentarze