Wady i zalety wolnostojącej ceramiki łazienkowej

Wolnostojąca ceramika łazienkowaW najnowszych katalogach wnętrzarskich znajdziesz całe mnóstwo pomysłów na aranżację dużych pomieszczeń kąpielowych. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia takiej przestrzeni jest wolnostojąca ceramika łazienkowa. Wanny i umywalki wolnostojące coraz częściej pojawiają się także w asortymencie sklepów z akcesoriami do wyposażenia łazienek. Nie ulega wątpliwości, że wolnostojąca ceramika łazienkowa prezentuje się bardzo elegancko. Łatwiej także utrzymać ją w czystości. To rozwiązanie ma jednak swoje minusy. Chcesz przekonać się, o jakich wadach i zaletach mowa? Zapraszamy do lektury!

Wolnostojąca ceramika łazienkowa - zalety

Główną zaletą wolnostojącej ceramiki łazienkowej jest jej wygląd. Niektóre umywalki wolnostojące (https://www.topsanit.pl/pl/c/Umywalki-stojace/250) przypominają małe dzieła sztuki. Idealnie łączą dwa podstawowe założenia aranżacji nowoczesnych łazienek, gdzie estetyka powinna iść w parze z funkcjonalnością. W sklepach budowlanych znajdziesz obecnie umywalki wolnostojące w różnych kształtach - między innymi okrągłym, prostokątnym i kwadratowym. Z łatwością dopasujesz coś do swoich potrzeb i stylu, w jakim urządzasz łazienkę. Podobna sytuacja jest z wolnostojącymi wannami. Główną zaletą takiej ceramiki jest to, że możesz umieścić ją w dowolnym miejscu w łazience. W nowoczesnych pomieszczeniach kąpielowych wanna wolnostojąca zajmuje zazwyczaj centralne miejsce we wnętrzu. Do tego typu ceramiki możesz dokupić również bardzo elegancką armaturę. Wysokie baterie łazienkowe prezentują się niezwykle stylowo i doskonale współgrają z nowoczesną, wolnostojącą ceramiką. Kolejna zaleta tego typu ceramiki to łatwość utrzymania jej w czystości. Umywalki i wanny wolnostojące nie są niczym obudowane. Nie musisz więc czyścić krok po kroku wszystkich zakamarków obudowy i szafek podumywalkowych.

Wanny i umywalki wolnostojące - wady

Największą wadą wolnostojącej ceramiki łazienkowej jest to, że zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Z tego rozwiązania muszą więc zrezygnować właściciele małych łazienek (szczególnie tych w bloku). Brak obudowy wanny czy szafki podumywalkowej zabiera też cenne miejsce na rzeczy niezbędne w łazience. Kolejna kwestia to cena. Wanny i umywalki wolnostojące są zazwyczaj droższe niż typowa ceramika łazienkowa. Za oryginalny kształt i niebanalną formę trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych więcej. Do tego dochodzi koszt baterii łazienkowych i innych akcesoriów niezbędnych do podłączenia do kanalizacji.

Komentarze