Wybierz swój kolor z farbami Tikkurila

Farby TikkurilaJak w prosty sposób odmienić wnętrze? Dobrym i prostym rozwiązaniem jest zmiana koloru ścian. W ten sposób diametralnie można zmienić charakter pomieszczenia - nadać mu ciepła, tajemniczości czy po prostu je rozjaśnić. Zanim zaczniesz kuć ściany i wyrywać drzwi z futryną, pomyśl, czy nie wystarczyłoby przemalować ścian…

Kolor to kluczowy element wyboru farby, jednak podejmując tę decyzję warto również dowiedzieć się na temat jej wytrzymałości, stopnia krycia, możliwości czyszczenia ścian oraz efektu, jaki osiągnie się po nałożeniu produktu. Dziś weźmiemy pod lupę farby Tikkurila o różnym przeznaczeniu: ściany, sufit i drewno.

Farby Tikkurila - jakie zalety?

Szeroka gama kolorów, odporność mechaniczna powłoki, a także bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska - to główne zalety, jakie mają farby Tikkurila. W szerokiej ofercie tej firmy dostępne są typy do praktycznie każdego rodzaju powierzchni i warianty przeznaczone do malowania wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Tikkurila Optiva

Zmiana koloru ścian nie musi oznaczać długiej, żmudnej pracy i wielokrotnego oglądania ścian pod każdym kątem w celu wykrycia niedoskonałości. Wybór odpowiednich produktów to gwarancja szybkiego i sprawnego malowania - jeśli farba dobrze kryje, nie musimy malować ścian kilkukrotnie, ani wykonywać żmudnych poprawek. Farby Tikkurila Optiva są bezpieczne dla zdrowia i nie zawierają rozpuszczalników organicznych, a malowanie nimi wyjdzie dobrze nawet „niedzielnym malarzom” (nieładnie byłoby użyć słowa „amator”). Po prostu ta farba dobrze kryje. Ponadto jest to idealna opcja dla osób, które lubią schludne i zadbane wnętrza. Dlaczego? Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej technologii (enkapsulacji) farby są bardziej odporne na zabrudzenia, a ewentualne, powstałe plamy można szybko wyczyścić - bez uszkadzania struktury ściany. Co więcej, oferta kolorystyczna liczy około 13 000 barw. Osoby lubiące aranżacje wnętrz i mające konkretną wizję na pewno znajdą kolor, który podpowie im ich wyobraźnia.

Tikkurila Anti-Reflex

Malowanie wnętrz to nie tylko wybór koloru ścian, wygląd sufitu jest równie ważny. Standardowym wyborem jest biel, która optycznie powiększy przestrzeń. Aby odświeżyć lub nadać kolor sufitowi warto jednak wybrać farbę, która będzie odbijała światło. W ten sposób wszelkie nierówności znajdujące się na malowanej powierzchni będą niewidoczne, co jest szczególnie istotne w starszych budynkach. Jednak nawet w kilkuletnich domach sufit ma już za sobą poprawki wykonane gipsem lub szpachlą w związku z ujawniającymi się pęknięciami, co jest normalne przy nowych budynkach. Farby antyrefleksyjne, zapewnią optyczne wyrównanie sufitu. Tikkurila Anti-Reflex to głęboko matowa, antyrefleksyjna farba lateksowa, która sprawi, że powierzchnia sufitu będzie przyciągała swoja bielą i nadawała wnętrzu elegancji.

Farby Tikkurila

Tikkurila do drewna

Ściany pomalowane, czas rozejrzeć się, czy coś innego nie wymaga odświeżenia kolorów. Zadbany dom to nie tylko fantazyjnie urządzone wnętrze. Drewniane meble ogrodowe, płoty czy altany także wymagają co jakiś czas odnowienia, by dom na zewnątrz wyglądał bardziej atrakcyjnie. W ich przypadku doskonale sprawdzi się farba Tikkurila do drewna, która odpowiednio zaimpregnuje materiał. Jest bezpieczna nie tylko dla ludzi, ale również dla środowiska. Nie emituje szkodliwych substancji, które mogłyby działać drażniąco lub mieć szkodliwy wpływ na przyrodę. Ważną zaletę farby stanowi to, że jest wodorozcieńczalna. Dzięki temu proces schnięcia jest znacznie krótszy, a kolory bardziej trwałe i intensywne. To idealny sposób, aby drewno pozostało piękne przez długi czas.

Farby Tikkurila - cena

Farby Tikurilla można znaleźć zarówno w małych sklepach, jak i marketach budowlanych, a także w punktach firmowych. Cena farby Tikkurila Optiva to około 35 - 40 zł za litr , produkty do pielęgnacji drewna to w zależności od wielkości opakowania około 40-50 zł za litr, natomiast Tikkurila Anti-Reflex 190-200 zł za 10l.

Farby Tikkurila to nie tylko bogata oferta kolorystyczna, która pozwala na stworzenie wymarzonego wnętrza, spójnego z indywidualną wizją. Farby te są bezpieczne dla ludzi i środowiska, trwałe oraz wytrzymałe, dzięki czemu ściany na długo pozostaną w doskonałym stanie.

Komentarze