Wynajem podnośników - co zawiera się w cenie takiej usługi? Wyjaśniamy!

Wynajem podnośnika nożycowegoTrudno wskazać wysokościowe prace remontowe, które mogłyby obyć się bez profesjonalnych podnośników czy wysięgników koszowych. To prosty w obsłudze, uniwersalny sprzęt, który doskonale odnajdzie się zarówno w zastosowaniach komercyjnych, jak i u osób prywatnych. Jak wypożyczyć takie urządzenie i czym kierować się przy wyborze?

Jaki podnośnik wybrać?

Nie istnieje jeden, uniwersalny rodzaj tych urządzeń. Na rynku można odnaleźć m.in. podnośniki:

  • masztowe,
  • nożycowe,
  • przegubowe.

Można nawet pokusić się o wynajem profesjonalnej ładowarki teleskopowej. Przykładowo ładowarka Haloutte HTL 4017 świetnie sprawdzi się w zastosowaniach komercyjnych. Wyróżnia ją duży udźwig (do 4 ton) oraz maksymalna wysokość pracy wynosząca aż 16,7 metra! Więcej o rodzajach i wynajmie podnośników przeczytasz tu: https://www.drial.pl/uslugi/wynajem-podnosnikow/.

Warto pamiętać też o tym, że profesjonalne wypożyczalnie podnośników mają w swojej ofercie zarówno wersje z silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym. Te drugie dobrze sprawdzą się np. w zamkniętych halach magazynowych czy w punktach przeładunkowych.

Kto powinien zainteresować się wynajmem podnośników?

Grupa potencjalnych beneficjentów, którzy na pewno docenią możliwości, jakie dają te urządzenia, jest dość szeroka. Sprawdzą się w pracach precyzyjnych, gdzie liczy się np. dokładne wykonanie spawu na dużej wysokości, czy położenie i odpowiednie uszczelnienie instalacji elektrycznej, jak i w transportowaniu ciężkich ładunków.

Potencjalni zainteresowani, to przede wszystkim:

  • elektrycy,
  • pracownicy służb komunalnych,
  • firmy zajmujące się reklamą outdoorową,
  • sektor usług budowlano-remontowych.

Czasem jednak może zdarzyć się, że do wypożyczalni podnośników teleskopowych zapukają też osoby prywatne, które np. samodzielnie chcą wykonać skomplikowane prace przy posesji. Docenią je także firmy DDD, które zajmują się usuwaniem gniazd os czy szerszeni, które zalęgły się np. pod stropem.

Nie tylko cena - czym jeszcze kierować się przy wyborze?

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie zapoznać się z parkiem maszynowym oraz zasadami dostarczenia podnośnika. Warto upewnić się, że nie będziemy musieli samodzielnie odpowiadać za jego transport. W profesjonalnych firmach, jak Drial, to wypożyczalnia organizuje całe przedsięwzięcie.

Warto też zawczasu sprawdzić, czy firma, z której oferty chcemy skorzystać, ma swój punkt w niedużej odległości od miejsca, gdzie chcemy używać podnośnika. Tutaj raz jeszcze można odwołać się do oferty Drial. Przedsiębiorstwo działa praktycznie w każdym zakątku Polski: od Białegostoku, przez Szczecin, Wrocław, po Poznań, Warszawę i Rzeszów. Dlaczego to tak ważne?

Przede wszystkim dlatego, że gdyby doszło do awarii, możemy być w pełni spokojni o to, że na urządzenie zastępcze nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Jeśli uszkodzeniu uległ podnośnik, który pracował pod Opolem, to przedsiębiorstwo może szybko zorganizować transport z Wrocławia lub Sosnowca. To ogromne ułatwienie!

Za wynajmem takiego urządzenia - zwłaszcza w przypadku firm, dla których nie jest to główny obszar działalności - przemawia też cena. Wystarczy tylko wspomnieć, że nawet prosty podnośnik masztowy może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jego zakup mógłby się nigdy nie zwrócić. Usługa wynajmu, gdy z maszyny korzystamy tylko przez pewien krótki czas, to oszczędność kapitału, który przecież można zainwestować lepiej!

Komentarze