Zadbaj o środowisko - korzystaj z instalacji zbiornikowej na gaz płynny

Gaz PłynnyMogłoby się wydawać, że zasilając wszystkie domowe urządzenia energią elektryczną, przyczyniasz się do poprawy stanu środowiska. Takie założenie jest jednak błędne - sprawdź, dlaczego tam gdzie to możliwe, warto korzystać z gazu płynnego.

Dlaczego warto mieć zbiornik gazowy

Budując nowy dom lub modernizując stary, masz do wyboru wiele różnych rozwiązań w zakresie jego ogrzewania. Chociaż nadal produkuje się piece na paliwo stałe, współcześnie nie warto decydować się na węgiel czy drewno, bo nie da się całkowicie wyeliminować emisji szkodliwych substancji podczas ich spalania. Kotłownia zasilana przez zbiornik na gaz jest pod tym względem lepsza.

Ogrzewanie elektryczne, oprócz wysokich rachunków za prąd, daje także fałszywe poczucie dbania o środowisko - w końcu nie masz nawet komina. Większość energii elektrycznej w Polsce pochodzi jednak ze spalania węgla. Instalacja gazowa jest rozwiązaniem optymalnym zarówno pod kątem ekologii, jak i ekonomii. Gdy jest to możliwe, warto rozważyć podłączenie do sieci gazu ziemnego. W przeciwnym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zbiornik na gaz płynny.

Zbiornik na gaz - naziemny czy podziemny?

AmeriGas oferuje klientom zbiorniki gazowe naziemne i podziemne w kilku wariantach pojemności. Jednym z kryteriów przy wyborze jest powierzchnia działki, na której stanąć ma zbiornik. Wynika to z minimalnych odległości, które muszą zostać zachowane pomiędzy zbiornikiem a innymi obiektami na posesji oraz jej granicą. W większości przypadków są one mniejsze dla zbiornika podziemnego.

Podziemny zbiornik na gaz płynny nie ma wpływu na architekturę otoczenia. Ponieważ jest niewidoczny, idealnie sprawdzi się na niewielkich działkach, gdzie wolnego miejsca jest mało. Dodatkowo podziemny zbiornik na gaz zapewnia większą zdolność odparowania LPG, gdy temperatura na zewnątrz jest ujemna. Ma to przełożenie na możliwość zasilania urządzeń o większej mocy zimą.

Gaz płynny rozwiązaniem dla rolnictwa i przemysłu

Zbiorniki gazowe od AmeriGas to oferta nie tylko do użytku domowego czy biurowego. Gaz jest rozwiązaniem opłacalnym także dla rolnictwa, gdzie ekologiczne podejście ma duże znaczenie dla odbiorcy końcowego. Ponieważ sieć gazowa na obszarach wiejskich należy do rzadkości, zbiornik na gaz sprawnie zasili ogrzewanie szklarni, kurnika czy suszarni ziarna.

Liczba możliwych zastosowań dla gazu w przemyśle jest olbrzymia, dzierżawiony zbiornik na gaz może przynieść korzyści firmom działającym niemal w każdej branży, od produkcji żywności do hutnictwa.

Komentarze