Zrób to sam, czyli jak zaoszczędzić na wymarzone wakacje!

Prace remontoweMasz w planach wakacyjny wyjazd, ale z drugiej strony przydałoby się odświeżyć nieco rynny, garaż czy bramę? Twój budżet w żaden sposób nie poradzi sobie z pokryciem kosztów wakacji oraz fachowca? Nie musisz z niczego rezygnować! Jak to zrobić? Po prostu wykonaj niezbędne prace samodzielnie. Nie martw się, jeżeli nie masz doświadczenia w tym zakresie. Na rynku są bowiem dostępne profesjonalne farby, które nakłada się dziecinnie prosto! Jak poradzić sobie z remontem własnymi siłami? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Dach i rynny jak nowe

Wizja malowania dachu i rynien sprawia, że wiele osób traci jakikolwiek zapał do zmian na swojej posesji. Tymczasem możesz zadbać o swój dom bez zbytniego nadwyrężania Twojego budżetu. Wybierz jednak farbę dedykowaną do malowania dachów i rynien np. od Nobiles. Dlaczego? Ponieważ dachy i rynny są szczególnie narażone na czynniki atmosferyczne, na które farba musi być odporna. Możesz nakładać te produkty zarówno pędzlem, wałkiem jak i pistoletem natryskowym. Do wyboru masz kilka uniwersalnych, a jednocześnie bardzo modnych kolorów, jak klasyczny ceglasty, brązowy czy wiśniowy oraz kilka odcieni szarości, zieleń, a nawet czerń i biel. Dzięki temu bez problemu dobierzesz odcień pasujący idealnie do elewacji. Możesz też postawić na połączenia kontrastowe, które sprawią, że Twój dom będzie wyróżniał się na tle sąsiednich budynków. Wykończenie farby zostało utrzymane w eleganckim macie, co ma wymiar głównie praktyczny. Błyszcząca farba na dachu i rynnach sprawiłaby, że latem przy mocnym słońcu na dom dosłownie nie dałoby się spojrzeć.

Brama wjazdowa wizytówką posesji

Twoja brama zdecydowanie nie zachęca do wjazdu na posesję? Za każdym razem przęsła przypominają Ci o nieuchronnym malowaniu? Tymczasem Ty wolisz te pieniądze przeznaczyć na wakacyjne wydatki? Nie musisz z niczego rezygnować. Pomalowanie bramy jest stosunkowo proste, o ile będziesz przestrzegać instrukcji umieszczonej na puszce z farbą. Jaką farbę wybrać? Zdecydowanie taką, która pozwoli Ci cieszyć się widokiem eleganckiego ogrodzenia przed długi czas, np. Nobiles Autorenolak. Powłoka farby spełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również ochronną - zabezpieczy metalowe elementy przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu żadne ulewy, jak również nieudana próba wjazdu bądź wyjazdu z posesji nie zniszczą ogrodzenia. Pamiętaj jednak, aby wcześniej użyć podkładu antykorozyjnego dla uzyskania optymalnego efektu. Farbę tę możesz też wykorzystać do pomalowania innych stalowych konstrukcji, np. wiaty garażowej czy pergoli w ogrodzie.

Zmieniaj wystrój, kiedy masz na to ochotę

Planujesz zmianę wystroju, ale skutecznie zniechęcają się do tego grzejniki? Ich kolor przyprawia Cię o dreszcze i tracisz ochotę na wszelkie zmiany? Wymiana grzejników oznacza konieczność rezygnacji z tak wyczekiwanego urlopu? Nie martw się! Farby to metalu to także produkty stworzone specjalnie do odnawiania grzejników żeliwnych oraz stalowych. Za ich pomocą sprawisz, że grzejniki będą wyglądały jak nowe i nie będzie już konieczności zakrywania ich zasłonami czy firanami. Teraz możesz puścić wodze fantazji i urządzić Twoje wnętrze dokładnie tak, jak chcesz! Co więcej, nowoczesna technologia sprawia, że powłoka farby będzie odporna na nieestetyczny efekt żółknięcia. Ten zaś potrafi zepsuć efekt nawet najbardziej pieczołowicie stworzonego i zaaranżowanego wnętrza. Chcesz naprawdę zaszaleć z kolorem grzejników lub balkonowej balustrady? W takim razie sprawdź paletę barw Nobiles Chlorokauczuk - znajdziesz tu np. niebieski gorczycowy, zielony mchowy bądź liściasty. Łącz kolory do woli, twórz niebanalne wnętrza i dekoracje na zewnątrz domu.

Coś dla automaniaków

Felgi Twojego auta utraciły już pierwotny blask, ale nadal spełniają swoją funkcję? Nie chcesz ich wymieniać, ale z drugiej strony cierpi Twoje poczucie estetyki? W takim razie nie pozostaje Ci nic innego, jak samodzielne pomalowanie felg. Myślisz, że to trudne? Zdecydowanie nie, o ile użyjesz odpowiedniego produktu. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno swój czas, jak i unikniesz zniszczenia tych elementów. Czym zatem skutecznie malować felgi? Pamiętaj, że są one szczególnie narażone na uderzenia oraz czynniki atmosferyczne, dlatego zwróć uwagę na Nobiles Felga. Warstwa tej farby stworzy powłokę ochronną, dzięki czemu felgi będą dobrze wyglądać przez długi czas. Ze względu na zastosowane substancje, farby nie wolno używać w zamkniętych pomieszczeniach (jak np. garaż), dlatego przygotuj swoje stanowisko na zewnątrz. Wybierz dzień o umiarkowanej temperaturze, najlepiej nieco wietrzny. Unikaj malowania przy wysokich temperaturach, szczególnie wtedy, gdy w ogóle nie ma wiatru. A może posiadasz blaszany garaż, który już nieco starszy wyglądem? Wypróbuj Nobiles Stalochron i zadbaj kompleksowo zarówno o pojazd, jak i o garaż. Masz mało czasu na tego typu prace? Nic nie szkodzi! Nobiles Stalochron, to produkt 3 w 1, który możesz nakładać bez uprzedniego gruntowania, a także bezpośrednio na powierzchnie pokryte rdzą.

Decydując się na samodzielne odnowienie metalowych elementów, oszczędzasz sporo pieniędzy, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Wybierając odpowiedni produkt, możesz być pewien, że samodzielne podjęcie się odmalowania elementów zakończy się sukcesem.

Komentarze