Moskitiery, czyli letni niezbędnik. Dlaczego warto je mieć w swoich oknach?

MoskitieraDzięki moskitierom w okresie letnim zaoszczędzisz na klimatyzacji i będziesz się cieszyć spokojnym snem nawet przy otwartym oknie. Nie kosztują wiele, a inwestycja w wyrób dobrej jakości na pewno się zwróci! Przedstawiamy garść informacji na temat moskitier do okien.Moskitiery na okno - najlepszy sposób na uporczywe owady?

Gdy robi się ciepło, owady wykazują wzmożoną aktywność - dlatego wiosną i latem często zdarza się, że wlatują do domu przez uchylone okno lub drzwi na taras. Do pomieszczenia mogą dostać się uciążliwe muchy czy komary, które skutecznie utrudniają sen. Czasem trafiają się też groźniejsze owady - osy i szerszenie, których ukąszenia są bolesne i mogą wywołać silną reakcję alergiczną. Czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z owadami w domu?

Najlepszą metodą radzenia sobie z tym problemem jest zamontowanie moskitiery, która okazuje się przydatna szczególnie wiosną i latem, ale można korzystać z niej cały rok. Moskitiera to drobna siatka, którą montuje się w oknie, dzięki czemu ogranicza przedostawanie się owadów do środka. Produkuje się je z wytrzymałych materiałów syntetycznych, takich jak włókno szklane i otulina PCV. Dobrej jakości moskitiera będzie chroniła przed owadami, nie zaburzając jednocześnie widoku z okna.

W sklepach dostępne są różne rodzaje moskitier, do najpopularniejszych należą:

  • ramkowe,
  • rolowane,
  • Siatkowe.

Jak montować moskitiery?

Jest wiele sposobów na zamontowanie moskitiery, a wszystko zależy od jej rodzaju - jednak jest to w każdym wypadku proste zadanie i nie wymaga pomocy fachowców. Moskitiery siatkowe montuje się za pomocą przymocowanego do krawędzi materiału rzepu, który przeczepią się do framugi ze specjalną tasiemką. Moskitiery rolowane działają jak rolety, a ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany. Należy złożyć ramkę z załączonych w zestawie prowadnic i kasety, a w jej środku musi znaleźć się siatka. Następnie moskitierę trzeba przymocować do okna za pomocą uchwytów lub wkrętów.

W przypadku moskitier ramkowych dostępnych w Clicky.pl cały produkt jest już gotowy do użytku. Wystarczy przymocować moskitierę do okna przy pomocy specjalnych uchwytów motylkowych, które znajdziemy na ramce. Tego typu moskitiery, które są proste w montażu i demontażu, a znajdziemy na tej stronie: https://clicky.pl/kategoria-produktu/moskitiery/.

Moskitiera w oknie

Montaż moskitier może być zupełnie bezinwazyjny

Czy w sklepach znajdziemy moskitiery na okno tarasowe i drzwi?

Często osłona przed owadami jest potrzebna nie tylko w zwykłych, ale też tarasowych oknach, do których również znajdziemy specjalne moskitiery. Takie modele od standardowych różni wielkość i budowa - moskitiera nie może być umieszczona w ramie okiennej na stałe, powinna umożliwić swobodne wyjście na taras.

Popularnym rodzajem moskitiery do dużych okien tarasowych jest model z zapięciem na magnesy, które sprawiają, że można swobodnie przez nią przechodzić, a ona po chwili zamknie się samoistnie. Innym rodzajem osłony przeciw owadom, idealnej do drzwi i okien tarasowych jest moskitiera przesuwna, umieszczona w aluminiowej ramie. Podczas przechodzenia przez drzwi wystarczy przesunąć ją, tak, by wejście było całkowicie osłonięte siatką. Ten rodzaj moskitiery uważa się za bardziej solidny i odporny nawet na silny wiatr. Jednak jej minusem jest to, że trzeba zasuwać ją ręcznie, więc jest mniej wygodna od moskitiery na magnesy.

Moskitiery to najlepszy sposób na owady w domu, który nie wymaga stosowania chemicznych środków. W dodatku zamontujemy je samodzielnie! Dzięki moskitierze w oknie możemy cieszyć w domu świeżym powietrzem - latem bez tego ani rusz.

Komentarze