Regały sklepowe - niezbędne wyposażenie dobrze zorganizowanej przestrzeni

Regały sklepoweWysokiej jakości regały sklepowe poprawiają wszystkie aspekty związane z zakupami. By tak się stało, muszą być funkcjonalne, ergonomiczne, a także estetycznie wykonane. Na rynku dostępne są różnego rodzaju modele, które znajdą zastosowanie m.in. w sklepach odzieżowych, marketach, hurtowniach, sklepach z artykułami dziecięcymi, sportowych, monopolowych, księgarniach i wielu innych. Najważniejsze jest więc dobranie odpowiedniego mebla do jego przeznaczenia.

Jakie są zalety korzystania z regałów sklepowych?

Każda firma powinna dbać o utrzymanie zadowolenia klientów. Składa się na to wiele czynników. Korzystanie z regałów sklepowych zapewnia świetny wizualny merchandising i ergonomię, modułowość i elastyczność. Artykuły z tej kategorii są dostosowane do potrzeb konkretnych kategorii produktów, dlatego każdy klient znajdzie opcję idealną dla swojego biznesu. Niektóre regały są wyposażone dodatkowo w oświetlenie LED, które doskonale podkreśla ekspozycję.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze regałów sklepowych?

Wybór odpowiednich regałów sklepowych ma duże znaczenie podczas aranżowania przestrzeni w sklepie. Trzeba przede wszystkim zastanowić się, jaki typ produktów ma być eksponowany, czy dane regały zapewnią łatwy dostęp do towarów, są ergonomiczne i funkcjonalne. Istotna będzie mobilność regałów i kompatybilność półek. Cała ekspozycja musi być przejrzysta. Produkty dostosowuje się pod kątem potrzeb danej powierzchni handlowej czy szerokości korytarzy.

W zależności od charakteru biznesu trzeba też zdecydować się na właściwą wysokość regałów. Nie bez znaczenia pozostaje ciężar towaru. Należy więc zwracać uwagę na udźwig półek i materiał ich wykonania. Poza aspektem praktycznym nie wolno zapominać o wizualnym. Regały powinny nawiązywać do kolorystyki i design sklepu. Warto więc zainwestować w profesjonalne regały sklepowe, by zadbać o wizerunek swojej firmy i zadowolenie klientów.

Regały sklepowe stacjonarne i mobilne

W zależności od charakteru działalności sklepu mogą sprawdzić się regały stacjonarne lub mobilne. Ta kwestia zależy od układu sklepu, ograniczeń przestrzeni, dostępnego budżetu i aspektu związanego z czystością i higieną danego otoczenia. Stacjonarne regały sprawdzą się na przestrzeniach, które nie wymagają częstych zmian aranżacji. Przed zaprojektowaniem całej przestrzeni trzeba jeszcze upewnić się, że na korytarzach między produktami da się swobodnie manewrować paletami czy wózkami.

Komentarze