Kamień do łazienki na ścianę zamiast płytek. Dlaczego warto?

Kamień do łazienkiZ roku na rok przybywa ciekawych, wartych zainteresowania rozwiązań, które świetnie zastępują tradycyjne materiały, od lat wykorzystywane do wykańczania domowych łazienek. W dzisiejszych czasach ściany łazienki możemy obłożyć już nie tylko klasycznymi płytkami ceramicznymi, lecz także wykorzystać w tym celu takie oryginalne, luksusowe i dekoracyjne rozwiązanie, jak kamień do łazienki na ścianę. To hit ostatnich lat oraz jeden z wiodących trendów, które pozwalają przeobrazić domową łazienkę we wnętrze rodem z prestiżowych magazynów wnętrzarskich.

Kamień naturalny w domowej przestrzeni. Świetna alternatywa dla płytek ceramicznych

Kamień to naturalny materiał, który cieszy się uznaniem człowieka właściwie od zarania dziejów. Od wielu lat gości także w naszych domach, nadając naszym wnętrzom ponadczasowego, luksusowego i jednocześnie bardzo klasycznego wystroju. Kamień naturalny to jeden z najchętniej wybieranych materiałów na blaty kuchenne i łazienkowe, ale nie tylko! Z powodzeniem wykorzystywany jest dziś bowiem także do produkcji umywalek, zastępuje klasyczne płytki podłogowe, a od niedawna gości także na ścianach.

Jednym z domowych pomieszczeń, w którym świetnie sprawdza się w tej ostatniej roli, jest łazienka. To pomieszczenie, które ze względu na panującą w nim wilgoć, zmienne temperatury oraz bezpośredni kontakt z bieżącą wodą, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia ścian. Jeszcze do niedawna, w tym celu wykorzystywane były głównie płytki ceramiczne. Od kilku lat mamy jednak dla nich dużo bardziej efektowną i oryginalną alternatywę. Jest nią kamień do łazienki na ścianę - rozwiązanie, na które warto postawić z wielu powodów!

Kamień do łazienki

Dlaczego warto wybrać kamień do łazienki na ścianę? Jakie gatunki wziąć pod uwagę?

Kamień do łazienki na ścianę to rozwiązanie, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Prezentuje się niezwykle ciekawie, estetycznie i luksusowo, nadając pomieszczeniu dodatkowych walorów dekoracyjnych. W zależności od tego, na jaki gatunek kamienia postawimy, jaki kolor i wzór wybierzemy, możemy wykorzystać go w praktycznie wszystkich współczesnych stylach aranżacji domowych łazienek.

Kamień naturalny, w przeciwieństwie do klasycznej ceramiki, może zostać położony na całej ścianie, bez zastosowania fug - pozwala to na stworzenie spójnego i harmonijnego wystroju, a także optyczne powiększenie małego wnętrza. Taki efekt uzyskamy wybierając kamień do łazienki na ścianę w jasnej kolorystyce oraz wykończeniu w połysku, które nada łazience dodatkowej głębi i będzie pięknie prezentowało się w sztucznym świetle.

Do wyboru mamy różne gatunki kamienia naturalnego. Jako wykończenie ścian doskonale sprawdzi się bowiem zarówno klasyczny granit, marmur, konglomerat kwarcowy i kwarcyt naturalny, jak i kamienie półszlachetne - onyks, trawertyn i agat, których zastosowanie pozwala uzyskać jeszcze bardziej luksusowy, oryginalny i stylowy wystrój domowej łazienki. Kamień do łazienki na ścianę to nowoczesne rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć, jeśli zależy nam na nadanie łazience niepowtarzalnego klimatu, przy użyciu w pełni naturalnych materiałów wykończeniowych.

Komentarze