Domy z gotowych elementów - nowoczesne rozwiązanie dla wymagających inwestorów

Budowa z gotowych elementówBudowa domu kojarzy się z długim i żmudnym procesem, który szarga nerwy i drenuje kieszenie. A jednak wcale nie musi tak być! Coraz więcej osób poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają wybudować dom szybciej i taniej. Do takich rozwiązań należą domy z gotowych elementów, o których opowiemy szerzej w naszym artykule.

Domy z gotowych elementów - alternatywa dla tradycyjnej budowy

Jak sama nazwa wskazuje - domy z gotowych elementów powstają z gotowych, fabrycznie wyprodukowanych elementów. W warunkach produkcyjnych powstają zarówno ściany, jak i stropy oraz wiązary dachowe. Produkcja nie jest w żaden sposób uzależniona od pogody, gdyż wszystkie procesy odbywają się w zakładzie produkcyjnym. Domy są więc budowane przez cały rok.

W cenie domu jest płyta fundamentowa - termopłyta. To innowacyjne rozwiązania wyróżnia się jakością, poziomem izolacji termicznej oraz precyzją. Posadowione na niej domy odznaczają się najwyższą klasą energetyczności. Taki dom powstaje zdecydowanie szybciej niż tradycyjny, a przy tym wyróżnia się cechami, które pozwalają mu konkurować z klasycznymi budynkami.

Dlaczego warto postawić dom z gotowych elementów?

Budowa domu z prefabrykatów niesie za sobą wiele korzyści:

 • Są produkowane przy zastosowaniu nowoczesnych technologii - domy z gotowych elementów wyróżniają się nowoczesnymi, ale także bezpiecznymi rozwiązaniami.
 • Są trwałe i odporne - zastosowana technologia sprawia, że domy modułowe są niezwykle trwałe i odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne.
 • Mają wysokie standardy energetyczne - domy z prefabrykatów są bardzo ciepłe i wydajne energetycznie.
 • Pozwalają na wdrożenie różnych rozwiązań - domy modułowe można z powodzeniem dopasować do swoich potrzeb, decydując się na różne technologie i rozwiązania.
 • Umożliwiają zainstalowanie paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła - stanowią idealną przestrzeń do wykorzystania nowoczesnych rozwiązań energetycznych.
 • Umożliwiają zamontowanie różnych systemów grzewczych - w domach z gotowych elementów można zastosować dowolne ogrzewanie (na prąd czy gaz, a także pompę ciepła).
 • Są funkcjonalne i estetyczne - domy tego typu są bardzo praktyczne, nastawione na komfort użytkowania. Ponadto wykończenie jest bardzo estetyczne, a design wpisuje się w nowoczesne trendy.

Jak długo trwa budowa domu z prefabrykowanych elementów?

Budowa każdego domu wymaga formalności. Jednakże w przypadku domów z gotowych elementów czas budowy jest znacznie krótszy. Cały proces przebiega w kilku krokach:

 1. Pierwszym etapem jest wybór i zakup projektu oraz załatwienie formalności związanych z pozwoleniem na budowę.
 2. Przeprowadzane są prace wewnątrz budynku.
 3. Podpisanie umowy i wpłata zaliczki.
 4. Przygotowanie terenu pod płytę fundamentową oraz wykonanie dojazdu dla samochodów budowlanych.
 5. W tym samym czasie w zakładzie produkcyjnym są wykonywane niezbędne elementy.
 6. Wykonanie i położenie termopłyty pod dom.
 7. Montaż budynku - pierwszego dnia budowy fachowcy stawiają ściany zewnętrzne i wewnętrzne oraz sufity. Kolejnego pokrywają więźbą dachową. Trzeciego dnia przychodzi czas na pokrycie dachu blachodachówką lub dachówką betonową. W kolejnych dniach budynek jest pokrywany tynkiem akrylowym.

Jak zatem widać - postawienie domu z gotowych elementów nie jest ani czasochłonne, ani też długotrwałe. Wszystko trwa jeszcze krócej, gdy inwestor ma już pozwolenie na budowę. Czas postawienia domu zamyka się wówczas maksymalnie w 2 miesiącach. Z pewnością warto rozważyć możliwość wybudowania domu z gotowych elementów, jeśli zależy ci na czasie i oszczędnościach.

Komentarze