Trendy na Boże Narodzenie 2023 - kolory, ozdoby i dekoracje

Trendy na Boże Narodzenie 2023Boże Narodzenie coraz bliżej. Być może zacząłeś już zastanawiać się nad tym, jak w tym roku udekorować mieszkanie? Skorzystaj z naszych porad i sprawdź, jakie rzeczy będą modne tej zimy.

Naturalne ozdoby są w modzie

Wyraźnie widać, że rustykalność wraca do łask. Widać to w branży dekoracyjnej i aranżacyjnej, i najprawdopodobniej tak będzie również podczas świąt. Czym charakteryzuje się ten styl? Przede wszystkim inspiracjami związanymi z naturą.

Być może zastanawiałeś się nad tym, jak ubrać choinkę nowocześnie, ale chciałeś mimo wszystko zachować pewne tradycyjne elementy? W takim razie świetnie się składa, ponieważ w przypadku tego stylu możesz postawić na drewniane ozdoby, które przywodzą na myśl stare czasy. Do tego na choince możesz powiesić także szyszki, a w domu nie może zabraknąć jemioły i gwiazdy betlejemskiej (tę możesz zrobić również w papierowej wersji i udekorować nią świąteczny stół). Pamiętaj, że oprócz ozdób drewnianych dobrze sprawdzą się także te szklane bądź metalowe.

Powrót do tradycji

Nie tylko elementy naturalne wracają do łask. Można powiedzieć, że od jakiegoś czasu nostalgia jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. Z tego powodu również tradycyjne ozdoby i dekoracje będą gościć w wielu polskich domach. Jeśli Ty również masz ochotę na klasykę, to przyozdób swoje mieszkanie jodłowymi gałązkami. Mogą być one dobrym dodatkiem do girland lub zawisnąć nad kominkiem. Choinkę możesz udekorować szklanymi i drewnianymi bombkami. Ozdoby mogą mieć wizerunek dziadka do orzechów, reniferów, bałwanków, płatków śniegu czy gwiazd.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to powinna być ona naprawdę barwna. W czasach młodości naszych rodziców bombki mieniły się wieloma kolorami. W przypadku zastawy możesz postawić na klasyczny biały obrus ze złotymi akcentami. Do tego czerwone lub ciemnozielone serwetki i srebrna zastawa dopełnią obraz tradycyjnej Wigilii.

Na jakie kolory postawić w te święta?

W 2023 roku dobrze sprawdzą się żywe barwy. Różne odcienie czerwieni i zieleni, złoto, a także burgund. Modny jest także delikatny róż. Choć jest to dość niespotykany kolor podczas świąt, to jednak jest nienachalny i może wprowadzić nieco odświeżenia do klasycznego wizerunku wigilijnego stołu.

W świątecznym okresie Twoje mieszkanie powinno wyglądać na przytulne. Pomocne będą w tym odpowiednie dekoracje. Wykorzystaj swoje parapety i lampy i przyozdób je w odpowiedni sposób. Możesz wykorzystać tekstylia, ozdoby z drewna czy ceramiki. Klasyką jest również wieniec, który pięknie przyozdobi Twoje drzwi wejściowe (a drugi może zawisnąć nad kominkiem).

Powrót do klasyki, a może nowoczesne rozwiązania? Zdecyduj, na co postawisz w te święta. My mamy natomiast nadzieję, że udało nam się zainspirować Cię do kilku pomysłów odnośnie do tegorocznych dekoracji. Możliwości jest naprawdę sporo, dlatego powinieneś bez problemu znaleźć styl, który będzie Ci odpowiadał.

Komentarze