Zbiornik betonowy na deszczówkę - czy to dobry wybór?

Gromadzenie deszczówkiWoda jest najcenniejszą substancją na ziemi, bez której życie byłoby niemożliwe. Coraz częściej mówi się jednak o ciągle zmniejszającej się ilości wody pitnej na ziemi. Wykorzystywanie deszczówki pozwala nieco odciążyć nasze środowisko naturalne. Zbiorniki na wodę deszczową są więc świetnym sposobem na walkę z nadmiernym zużyciem wody pitnej na świecie. Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać? Czy warto gromadzić deszczówkę w zbiornikach betonowych? Sprawdź koniecznie!

Deszczówka - dlaczego warto ją gromadzić?

Zbieranie deszczówki jest gwarancją sporych oszczędności finansowych. Dodatkowo dzięki używaniu wody opadowej dbamy o ochronę środowiska naturalnego. Zbieranie deszczówki pozwala nam także kontrolować występowanie ryzyka erozji wokół rynien i umożliwia prowadzenie zrównoważonej gospodarki wodnej na działce. Deszczówkę warto zbierać również z uwagi na coraz częściej występujące okresy suszy i niedoboru wody. Takie rozwiązanie jest więc swego rodzaju zabezpieczeniem.

Wodę opadową możemy wykorzystać na wiele różnych sposób. Może nam ona posłużyć do podlewania roślin w ogrodzie, mycia samochodów, narzędzi ogrodowych, mebli ogrodowych, a nawet budynków, podłóg, tarasów czy okien. Wiele gospodarstw domowych gromadzących deszczówkę wykorzystuje ją też do spłukiwania toalet, robienia prania czy chłodzenia maszyn i do ogrzewania podłogowego. Dzięki takiemu postępowaniu oszczędzamy wodę pitną.

Gromadzenie wody deszczowej nie jest ani zajęciem trudnym, ani czasochłonnym. Musimy jedynie wyposażyć się w odpowiednie narzędzia w postaci zbiorników. Pamiętajmy jednak, aby nie gromadzić wody, która ma styczność z dachami budynków pokrytych eternitem.

Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać?

Wodę deszczową można gromadzić w zbiornikach różnego rodzaju, w tym w zbiornikach podziemnych, naziemnych oraz studniach chłonnych i oczkach wodnych. Zbiornikami nadziemnymi nazywamy te, które umieszcza się w okolicy rynny, na gruncie. Natomiast zbiorniki na deszczówkę podziemne to pojemniki o większych wymiarach, które zakopuje się do gruntu.

Zanim jednak przystąpimy do wyboru zbiornika, musimy zastanowić się, jak dużo deszczówki chcemy zbierać. Trzeba też dostosować pojemnik do wielkości działki, powierzchni dachu i tego, ile wody deszczowej jesteśmy w stanie wykorzystać. Uzyskując odpowiedzi na te pytania, będzie nam znacznie łatwiej dopasować zbiornik pod nasze indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Instalacja podziemnego zbiornika na deszczówkę

Zbiorniki naziemne i podziemne na deszczówkę

Zbiorniki naziemne mają małą pojemność, sięgającą najczęściej maksymalnie do 1000 litrów. Wykorzystując taki zbiornik na deszczówkę, nie ma potrzeby montowania pompy, ponieważ woda wypływa z niego zgodnie z prawami fizyki. Zbiorniki naziemne mogą charakteryzować się bardzo fantazyjnymi kształtami i przypominać donice na kwiaty, rustykalne beczki, imitację skały czy imitację pnia drzewa. Takie produkty są dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy deszczówkę wykorzystujemy sporadycznie.

Natomiast zbiorniki podziemne często mają znacznie większą pojemność i można ulokować je niemal w każdym miejscu na działce. Taki zbiornik pozwala gromadzić duże ilości wody deszczowej. Pod ziemią można umieścić zarówno jeden duży zbiornik, jak i kilka mniejszych oraz podłączyć do nich wszystkie przewody odprowadzające wodę z rynien.

Zbiorniki na deszczówkę zakopywane w ziemi są znacznie droższą inwestycją niż zbiorniki naziemne, ale dają nam też większe możliwości. Zbiornik podziemny wymaga zamontowania pompy. Decydując się na zakup podziemnych zbiorników, warto postawić na zbiornik betonowy.

Betonowe zbiorniki na wodę deszczową - co warto wiedzieć?

Na rynku znajdziemy zarówno betonowe, jak i plastikowe zbiorniki na deszczówkę. Zbiorniki betonowe na deszczówkę cieszą się większym zainteresowaniem i są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w wielu gospodarstwach domowych. Wszystko ze względu na to, że charakteryzują się one dużą trwałością i z powodzeniem można wykorzystywać je przez długie lata. Ich konstrukcje są odporne na nacisk. Wybierają je szczególnie Ci klienci, którzy cenią sobie komfort i bezawaryjność. Betonowe zbiorniki na deszczówkę to produkty zbrojone i odporne na czynniki pogodowe, w tym mróz i bardzo wysokie temperatury.

Zbiornik betonowy na deszczówkę umożliwia nam zbiór wody nie tylko z dachu, ale również z kratek odpływowych na chodnikach czy wjazdach do garażu. Betonowy zbiornik może być podłączony rynną od góry lub instalacją podziemną.

Kwestia przeprowadzenia instalacji podziemnej jest nieco bardziej skomplikowana. Musimy wykonać odpowiednie wykopy i zaplanować wyprowadzenie elementów, dzięki którym możliwy będzie pobór zgromadzonej wody. Korzystając z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, montaż zbiornika z pewnością nie będzie stanowił problemu. Wybierając instalację podziemną, zbiorniki betonowe na deszczówkę mogą być umieszczane nieco dalej od budynku. Na powierzchni widoczne są tylko niektóre z elementów instalacji.

Co więcej, dzięki temu, że betonowe zbiorniki na deszczówkę są masywne i ciężkie, wody gruntowe nie będą ich wypierać.

Szambo z betonu

Betonowe zbiorniki na deszczówkę - gdzie kupić betonowy zbiornik?

Najwyższej jakości, sprawdzone zbiorniki betonowe na deszczówkę o różnej wielkości znajdziemy w ofercie firmy Mor Trans. Każde zamówienie realizowane jest w możliwie najszybszym terminie. Firma proponuje atrakcyjne ceny i transport. Do każdego zamówienia Mor Trans podchodzi indywidualnie, oferując wykonanie wykopu pod montaż i fachowe doradztwo w doborze rozmiaru zbiornika.

W ofercie znajdziemy szeroki wybór zbiorników betonowych, w których możemy gromadzić gnojowicę, ścieki, wodę deszczową albo wykorzystać je jako piwnicę ogrodową. Zbiorniki betonowe produkowane przez Mor Trans są bezawaryjne i odporne na niskie temperatury oraz uszkodzenia. Do produkcji takiego zbiornika betonowego wykorzystywany jest beton wibrowany od B25 W8 do B40 W8 z dodatkiem uszczelniacza i druty fi 8 i fi 10. Ściany zbiorników pokrywane są natomiast dwukrotną powłoką izolacyjną, a górne elementy specjaliści sklejają z użyciem wodoodpornego i mrozoodpornego kleju, co gwarantuje niezwykłą trwałość.

Ponadto każdy zbiornik przechodzi szczegółową kontrolę jakości. Pojemniki te charakteryzują się doskonałą szczelnością i są bardzo wytrzymałe. Pamiętajmy jednak, że aby zbiorniki betonowe spełniały wszystkie określone normy, wymagają fachowego montażu. W tym celu, zadanie to warto powierzyć wykwalifikowanym specjalistom.

Firma Mor Trans oferuje również profesjonalny montaż zbiornika betonowego i pięcioletnią pisemną gwarancję!

Pełną ofertę zajdziesz na: https://mortrans.eu/oferta/zbiorniki-betonowe-na-deszczowke/.

Zbiorniki na deszczówkę - podsumowanie

Zbiorniki na deszczówkę można podzielić na naziemne i podziemne.

Podziemne zbiorniki betonowe na deszczówkę są świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy gromadzić więcej wody deszczowej na naszej działce lub pragniemy zadbać o estetykę ogrodu.

Wykorzystanie podziemnych zbiorników na wodę opadową pozwoli nam zaoszczędzić sporo gotówki. Wodę opadową można wykorzystać na wiele sposobów, w tym do podlewania ogrodu oraz przeprowadzania wielu prac w domu czy wokół domu. Zbiorniki na deszczówkę wykonane z betonu są wytrzymałe i masywne. Charakteryzuje je wysoka szczelność i trwałość.

Wybierając zbiorniki betonowe na deszczówkę, nie zapominajmy, że bardzo ważny jest także prawidłowy, profesjonalny montaż. Zadanie to warto więc powierzyć specjalistom. Szukając najlepszej jakości zbiorników, warto skorzystać z oferty firmy Mor Trans!

Komentarze